Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Prasówka z lutego 2024. Zestawienie najważniejszych wydarzeń miesiąca. Zobacz, czy jesteś na bieżąco

Redakcja Naszemiasto.pl
Redakcja Naszemiasto.pl
Wideo
od 16 lat
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lutym czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Barlinka najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Czy Wiedźmin 3 Dziki Gon może być jeszcze lepszy? Tak, a oto dowód, czyli The Witcher 3 HD Reworked Project NextGen Edition”?

Przegląd lutego 2024 w Barlinku: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lutego 2024 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Czy Wiedźmin 3 Dziki Gon może być jeszcze lepszy? Tak, a oto dowód, czyli The Witcher 3 HD Reworked Project NextGen Edition

Wiedźmin 3 Dziki Gon to jedna z najlepszych i najsłynniejszych polskich gier. Choć ostatnia część trylogii CD Projekt ma już swoje lata, to wciąż jest coraz lepsza. Teraz nadchodzą kolejne nowości, które na materiałach wyglądają rewelacyjnie. Przekonajcie się sami.

📢 Cudowna dieta ratująca ciężko chorych i przeciwdziałająca nowotworom? Zobacz, na czym polega dieta dr Budwig i co można na niej jeść

Dr Budwig zastosowała swoją dietę u pacjentów chorujących na nowotwory i... zauważyła znaczną poprawę. Taki sposób odżywiania pomógł nawet osobom w stanie paliatywnym. Choć wielu naukowców podchodzi do niej ostrożnie, warto wiedzieć, na czym polega kuracja żywieniowa stworzona przez niemiecką naukowiec. Zobacz, co można jeść na tej diecie i sprawdź przepis na pastę budwigową.

📢 Prasówka tygodniowa z 25.02.2024 w Barlinku. Sprawdź, czy jesteś na bieżąco

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Barlinka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 18.02 a 24.02.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Krajowy unikat, czyli najdłuższa wieś w Polsce. Skrywa multum atrakcji i mieści się w jednym z najpiękniejszych regionów”?

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka marzec Barlinek: pozostałe wydarzenia z poprzedniego miesiąca

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lutym uwagę czytelniczek i czytelników z Barlinka. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Wybory wójta gminy. Realizuje uchwały rady gminy i zarządza bieżącymi sprawami publicznymi

Wybory wójta gminy to kluczowy moment, który decyduje o kierunkach rozwoju lokalnych społeczności. Wójt, jako organ wykonawczy gminy, pełni odpowiedzialność za realizację uchwał rady gminy i zarządzanie bieżącymi sprawami publicznymi. Proces wyborczy wójta jest bezpośredni i odbywa się w ramach głosowania tajnego, co zapewnia demokratyczny i transparentny wybór lidera. W niniejszym artykule skupimy się na przedstawieniu informacji, które pomogą zrozumieć, kto może kandydować na wójta, jak zgłaszać swoją kandydaturę oraz jakie zadania czekają na wójta po wyborze.

📢 Wybory do rady gminy. Fundament samorządności lokalnej

Wybory do rady gminy to fundament samorządności lokalnej, pozwalający mieszkańcom na realny wpływ na decyzje dotyczące ich najbliższego otoczenia. W Polsce, wybory te charakteryzują się powszechnością, co oznacza, że prawo do głosowania mają wszyscy pełnoletni obywatele zamieszkujący dany obszar. Równość wyborów gwarantuje, że każdy głos ma tę samą wartość, co podkreśla demokratyczny charakter procesu wyborczego. Bezpośredniość oznacza, że wyborcy osobiście wybierają swoich przedstawicieli, a tajność głosowania zapewnia wolność wyboru bez obaw o naciski czy konsekwencje. Te zasady są kluczowe dla zachowania poprawności procesu wyborczego i zaufania publicznego do instytucji samorządowych.

📢 Wybory burmistrza miasta: proces wyborczy, kwalifikacje i rola w lokalnej społeczności

W polskim samorządzie terytorialnym wybory burmistrza miasta to istotne wydarzenie wyznaczające kierunek polityki lokalnej i jakość życia społeczności. Jako jednoosobowy organ wykonawczy burmistrz odgrywa kluczową rolę w bieżącym zarządzaniu miastem. Niniejszy artykuł przybliża kwestie takie jak procedura zgłaszania kandydatur, proces wyborczy czy zadania, jakie czekają na wybranego burmistrza. Przedstawia, jak udział mieszkańców kształtuje lokalną demokrację i dlaczego wybory burmistrza są jednym z centralnych punktów wyborów samorządowych. Oto informacje na temat tego demokratycznego procesu, który bezpośrednio wpływa na rozwój społeczności na szczeblu lokalnym.

📢 Wybory zarządu województwa i marszałka województwa

Samorząd województwa jest kluczowym elementem administracyjnym w Polsce, który zarządza sprawami regionu na poziomie wyższym niż gmina czy powiat. Centralną postacią w tej strukturze jest marszałek województwa, przewodniczący zarządu województwa, który jest odpowiednikiem premiera rządu na skalę regionalną. Stanowisko marszałka województwa zostało utworzone w wyniku reformy administracyjnej kraju w 1998 roku, co stało się kamieniem milowym w rozwoju polskiej samorządności i decentralizacji władzy.

📢 Metal w ciastkach! Zjedzenie grozi zranieniem i krwotokiem. GIS informuje o wycofaniu słodyczy z popularnych sieci supermarketów

Te ciastka mogą spowodować wewnętrzne zranienie, krwawienie i powikłania, a nawet śmierć. Znaleziono w nich kawałki metalu, przez co konieczne było wycofanie określonych partii produktu. Zobacz szczegóły na temat wypieków z popularnej sieci supermarketów.

📢 Mapa online protestów rolników w dniu 20 lutego 2024 roku. Sprawdź gdzie będą blokady

100 blokad i nawet 30 tysięcy ciągników na ulicach całej Polski.. Ogólnopolski protest rolników we wtorek 20 lutego 2024 r. spowoduje duże utrudnienia w ruchu w całym kraju.

📢 Mapa protestu rolników 20 lutego. Dziś kolejna seria strajków w Polsce w walce o przyszłość gospodarstw. Tu będą blokady

Na wtorek 20 lutego 2024 r. rolnicy zapowiedzieli kolejną dużą akcję protestacyjną. - Problemem opłacalności produkcji rolnej, przetwórczej i pozostałych branż w naszym kraju jest niekontrolowany napływ towarów z Ukrainy, które są wwożone wobec otwarcia granicy UE z tym krajem - uważa rolnicza Solidarność. Indywidualni rolnicy, związki branżowe czy samorząd rolniczy podnoszą również niekorzystne dla producentów rolnych założenia unijnego Zielonego Ładu.

📢 Skoki narciarskie. Wysokie premie dla najlepszych w Pucharze Świata. Lider listy płac zagarnął już ponad milion złotych

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) za miejsca uzyskane przez zawodników w Pucharze Świata w skokach narciarskich wypłaca premie. Za nami połowa sezonu 2023-2024 w prestiżowym cyklu, a lider tego rankingu - Ryoyu Kobayashi - zarobił już ponad milion złotych.

📢 Prasówka tygodniowa z 11.02.2024 w Barlinku. Sprawdź, czy jesteś na bieżąco

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Barlinka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 4.02 a 10.02.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Głód poczujesz, rolnika uszanujesz! - poznaj hasła z rolniczego protestu. Zobacz zdjęcia z trwającego strajku”?

📢 Głód poczujesz, rolnika uszanujesz! - poznaj hasła z rolniczego protestu. Zobacz zdjęcia z trwającego strajku

Absurdalne zdaniem rolników wymogi unijnego Zielonego Ładu i nadmierny napływ towarów rolno-spożywczych z Ukrainy to główne powody trwającego 9 lutego strajku generalnego. W Polsce trwa protest na drogach i w centrach miast. Zobacz, z jakimi hasłami na ciągnikach rolnicy wyruszyli na manifestacje i pierwsze zdjęcia ze strajku.

📢 Protest rolników w całej Polsce. Tędy dziś nie przejedziesz, będą blokady dróg. Zobacz, gdzie napotkasz utrudnienia w różnych regionach

Trudności w ruchu drogowym już objęły wiele miejsc, w całej Polsce rozpoczął się protest rolników. Od godziny 10 blokady dotknęły drogi krajowe i wojewódzkie, a także przejścia graniczne z Ukrainą. Zobacz, gdzie nie przejedziesz samochodem osobowym.

📢 #FoodNewsGoodNews! Wystartowały rezerwacje na wiosenną edycję festiwalu RestaurantWeek®!

Po pachnącej rekordem edycji #FoodSmellsGood największe wydarzenie kulinarno-towarzyskie połączy wyjątkowe doznania kulinarne z siłą pozytywnych newsów! W tegorocznej odsłonie Festiwalu, aż 400 restauracji z całej Polski zamienia się w foodowe redakcje, tworząc niepowtarzalne doświadczenia kulinarne, gdzie każde danie stanie się sensacją. W festiwalowej cenie spróbujesz autorskiego trzy daniowego menu z cocktailem, które powstało w oparciu o najnowsze trendy. Rezerwacje kulinarnych sensacji już wystartowały na https://RestaurantWeek.pl/.

📢 Zjedliśmy pączki na tłusty czwartek. Sprawdziliśmy lokalne piekarnie i dyskonty. Oto rezultat subiektywnego testu smaku Strony Kuchni

Pączki, faworki i róże karnawałowe nie pozostawiają nikogo obojętnym w tłusty czwartek. Półki sieciowych cukierni, piekarni, dyskontów spożywczych oraz hipermarketów w karnawale uginają się od pączków z najróżniejszym nadzieniem. Zaprosiliśmy zaprzyjaźnione redakcje oraz czytelników na Facebooku do przedstawienia pączków, którymi świętowali tłusty czwartek.

📢 Najlepsze pizze do zrobienia w domu na Międzynarodowy Dzień Pizzy. Wybierz spośród 7 propozycji na domową pizzę

Klasyczny placek drożdżowy może przybierać różne formy podania. Tradycyjne danie pochodzi z Włoch, choć w zależności od regionu zmienia się jego wygląd. Zebraliśmy 7 przepisów na domową pizzę, którą zrobicie w zaciszu swojej kuchni. Poznaj sposoby na pizzę Margheritę, a także szybką pizzę na spodzie z ciasta francuskiego. To idealne pomysły na Międzynarodowy Dzień Pizzy, który obchodzimy w piątek, 9 lutego.

📢 Trwa strajk generalny 9 lutego na polskich drogach i w miastach. Mapa protestów i powody blokad w Polsce

Mapa protestu rolników zawiera oznaczenia ponad 260 lokalizacji, a to nie wszystkie, w których pojawią się rolnicy. 9 lutego strajk zablokuje centra dużych miast, zwłaszcza pod urzędami wojewódzkimi, a także drogi krajowe. - Nasza cierpliwość się wyczerpała - jasno komunikuje rolnicza Solidarność i ogłasza 9 lutego 2024 strajk generalny. Gdzie protestują w piątek rolnicy?

📢 Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych 2024/2025. Najważniejsze informacje o terminach i niezbędnych dokumentach

Rekrutacja do szkół średnich 2024 rozpocznie się wiosną. Większość kuratoriów oświaty przedstawiła już terminy tegorocznej rekrutacji. Warto zapoznać się z nimi wcześniej, by pamiętać o złożeniu niezbędnych dokumentów we właściwym terminie. Rekrutacja, w zależności od województwa, będzie odbywać się w innym terminie. Przedstawiamy terminy oraz najważniejsze informacje o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych 2024.

📢 Prasówka tygodniowa z 4.02.2024 w Barlinku. Sprawdź, czy jesteś na bieżąco

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Barlinka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 28.01 a 3.02.2024. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kolorowy zawrót głowy, czyli nowe wzory padów do Xbox – zobacz, jak barwny może być twój kontroler i sam zdecyduj o jego szczegółach”?

ZOBACZ KONIECZNIE

Lubisz czytać ale książki są za drogie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych księgarniach online.

Okazje

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na barlinek.naszemiasto.pl Nasze Miasto