Maraton MTB w obiektywie Tadeusza Surmy. Zobacz, jakie osiągnęli wyniki!

Podczas XIV Maratonu MTB Dookoła Jeziora Miedwie rozegrano Mistrzostwa Polski Strażaków.

Informacja Piotra Chmielewskiego z STC Stargard z Mistrzostw Polski Strażaków MTB.

27.07.2019 r. w Morzyczynie (woj. zachodniopomorskie) podczas XIV Maratonu MTB dookoła jeziora Miedwie, odbyły się coroczne Mistrzostwa Polski Strażaków PSP w MTB. Na starcie stanęło 50 zawodników, na co dzień strażaków oraz pracowników PSP z całego kraju. Na pięknej, malowniczej trasie wokół piątego co do wielkości jeziora w Polsce, przeprowadzono klasyfikacje Open oraz w kategoriach wiekowych PSP. W kategorii Open mężczyzn, po pięknej solowej akcji, zwycięzcą okazał się tegoroczny mistrz Polski Strażaków PSP w kolarstwie szosowym Adam Adamkiewicz reprezentujący KM PSP w Poznaniu, który zdobył tytuł Mistrza Polski MTB na 2019 rok. Na drugim miejscu uplasował się Robert Suszczyński z KW PSP Gorzów Wlkp., trzecie miejsce na podium zajął Leszek Kusiowski z KW PSP Toruń. W kategorii open kobiet tytuł Mistrzyni Polski zdobyła Justyna Korzeniewska z KW PSP Gorzów Wlkp. wyprzedzając swą koleżankę z KW PSP Gorzów Wlkp. Karolinę Frankowską. Puchary oraz koszulki Mistrzów Polski ufundowała Komenda Główna PSP w Warszawie. Wręczenia nagród dokonali Z - ca Zachodniopomorskiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. Marek Popławski, Komendant Powiatowy PSP w Stargardzie mł. bryg. Jarosław Tomczyk oraz Mirosław Rybkowski właściciel Firmy PESTA - sponsor główny Mistrzostw Polski Strażaków, który ufundował nagrody rzeczowe. Podczas imprezy Państwowa Straż Pożarna ze Stargardu oraz Ochotnicze Straże pożarne Powiatu Stargardzkiego zabezpieczały trasę Mistrzostw oraz Maratonu, a podczas całej imprezy udostępniały swój sprzęt dla licznie zgromadzonej publiczności.

Klasyfikacje w poszczególnych kategoriach wiekowych przedstawia się następująco: